Горбач Віталій Васильович

Дата: 27.09.2024 14:45

Горбач Віталій Васильович

(02.12.1994 – 09.06.2024)

Народився Віталій, 2 грудня 1994 року, в селі Омельник, тут він навчався у місцевій школі. Після закінчення 9 класу юнак здобуває середню освіту  у Кременчуцькому льотному коледжі, далі  вступає на навчання до Національного авіаційного університету на заочне відділення. Під час навчання був призваний на строкову військову службу, яку проходить в складі Національної гвардії України.

Після повернення додому зі служби йде працювати до патрульної поліції в місті Кременчук. Віталій мріяв про щасливе життя для себе та своєї родини і як кожна молода людини мав плани на майбутнє. Та після повномасштабного вторгнення російської федерації, його життя кардинально змінюється, він приймає добровільне рішення стати на захист своєї країни і з 8 березня 2022 року  приєднується до лав Збройних сил України. Спочатку проходить навчання у місті Кропивницький, потім служить в силах протиповітряної оборони, захищає небо від ворожих ударів з повітря на території Кіровоградської області. За час служби він сумлінно виконував службовий обов’язок, мав добрі стосунки в колективі, був прикладом для багатьох.  Коли постало питання щодо прийняття участі військовослужбовців Повітряних Сил безпосередньо в районах ведення бойових дій, молодший сержант Віталій Горбач був серед тих, хто проявив неабияку сміливість, та подав свою кандидатуру для включення до списків зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил. Так,  з початку осені Віталій Васильович виконував бойові завдання   на Херсонському напрямку. В листопаді 2023 року  під час ворожого артилерійського, танкового обстрілів, внаслідок наступальних дій в напрямку насаленого пункту Кринки Херсонської області отримує мінно-вибухову травму та потрапляє до госпіталя на лікування. Після недовготривалого відновлення Віталій продовжує службу в морській піхоті, а з 13 травня 2024 року його та побратимів направляють на Харківський напрямок, для ведення оборони в районі населеного пункту Вовчанськ. Так, під час виконання чергового бойового завдання в районі даного населеного пункту 9 червня 2024 року загинув, молодший сержант Горбач Віталій Васильович – начальник наземного запитувача радіолокаційної станції військової частини А3544. Герой вірив у Перемогу України, він її наближав... Захисник вірою та правдою боровся з окупантом за нашу землю, за незалежність нашої держави, за життя та майбутнє кожного українця. Віталій був сміливою, світлою, товариською людиною, мав багато друзів, був люблячим сином, турботливим братом, вірним побратимом.

Слава Україні та її Героям!