Медпослуги без направлення лікаря в державній лікарні будуть платними, – МОЗ

Дата: 09.07.2024 09:26

Медпослуги без направлення лікаря в державній лікарні будуть платними

Уряд чітко визначив, які послуги можуть надаватись в державних та комунальних медзакладах за оплату, зокрема йдеться про ті, які не покриваються програмою медичних гарантій.

Рішення набуде чинності з 1 січня 2025 року.

В яких випадках оплачуються медичні послуги:

◾️при зверненні без направлення лікаря (крім випадків, коли направлення на послугу не вимагається)

◾️при наданні медпослуг за договорами з юридичними особами;

◾️у закладах охорони сектору безпеки і оборони та Державного управління справами тим, хто не належить до прикріпленого контингенту;

◾️якщо послуги не покриваються Програмою державних гарантій (перелік безоплатних послуг буде чітко визначено)

Надання платних послуг має бути оформлене відповідними документами та внесене до електронної системи охорони здоров'я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюватиметься виключно в безготівковій формі.