Державна допомога аграріям 2024

Дата: 01.03.2024 09:03

Державна допомога аграріям 2024

Кіровоградською обласною військовою адміністрацією та Кіровоградською облрадою 28 лютого 2024 року було організовано конференцію «Аграрний сектор в умовах воєнного стану. Можливості і виклики». В цьому заході взяв участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Під час виступу він анонсував урядові ініціативи щодо програм з підтримки аграрного сектору.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, аграрії можуть скористатись такими програмами:

• компенсація вартості сільськогосподарської техніки – до 25%. Програма запрацює в квітні 2024 року;
  • фінансування за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Уряд продовжив виплати по кредитах ще на рік - до 31 березня 2025 року;
  • компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Це стосується прокладки труб, водовідведення, дощувального обладнання;
  • Малі аграрії, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 4 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.
  • фермери, що утримують до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та по 2 тисячі ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець. Програма запрацює в травні-червні. Прийом заявок відбуватиметься через Державний аграрний реєстр. Власники худоби повинні обов’язково зареєструвати тварин у Єдиному державному реєстрі тварин.
  • отримати грант  на розвиток садів і теплиці - до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно.

Виплати будуть здійснюватись через Український державний фонд підтримки фермерських господарств виробникам с/г продукції, зареєстрованим у ДАР.