Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Чому важливе провітрювання приміщень в закладах освіти

Дата: 26.02.2024 13:49
Кількість переглядів: 32

Чому важливе провітрювання приміщень в закладах освіти

Взимку діти частіше хворіють на респіраторні захворювання, ніж влітку. Для збереження здоров’я необхідно проводити провітрювання приміщень. Варто пам’ятати, що важливим є не лише чисте, а й в міру вологе повітря. Адже коли в приміщеннях надто сухо, людський організм є чутливішим до алергенів, бактерій та інших забруднень. Тому, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів передбачено ранковий огляд дітей та обов’язкове опитування батьків стосовно стану здоров’я дитини, проведення лабораторного контролю показників мікроклімату та концентрації СО2, СО в повітрі закритих приміщень закладів освіти. Такі ж вимірювання шкідливих речовин у повітрі навчальних приміщень та показників мікроклімату передбачені і Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.

Профілактичним заходом позбутися пилу та інших шкідливих часточок у повітрі, різних мікроорганізмів і вірусів є провітрювання приміщень. У дошкільних навчальних закладах воно повинно відбуватися за відсутності дітей. Ефективним є наскрізне або кутове провітрювання. Забороняється провітрювання через туалетні кімнати.

Тривалість залежить від температури зовнішнього повітря, напрямку вітру та ефективності роботи опалювальної системи. Наскрізне провітрювання має проводитися кожні 1,5 - 2 години, тривалістю не менше 10 хвилин. У спальнях воно здійснюється до та після сну дітей. У холодну пору року провітрювання повинно бути закінчене не пізніше ніж за 30 хвилин до приходу дітей із занять або з прогулянки i за 30 хвилин до сну. Після короткочасних провітрювань допускається зниження температури повітря у групових осередках до +19°C для дітей 4–5 років i до +18°C для дітей старше 5 років. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40–60%.

Навчальні приміщення закладів загальної середньої освіти провітрюють до початку занять і після їх закінчення та на перервах за відсутності дітей в приміщеннях. Тривалість провітрювання на малих перервах при температурі повітря на вулиці від +5 до 0 °C 3-7 хвилин, від 0 до -5°C 2-5 хвилин, від -5 до -10 °C 1-3 хвилини, нижче -10 °C 1-1,5 хвилин; на великих перервах та між змінами від +5 до 0°C 20-30 хвилин, від 0 до -5°C 15-25 хвилин, від -5 до -10 °C 10-15 хвилини, нижче -10°C 5-10 хвилин. Рекреації провітрюються під час навчальних занять.

Для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, необхідно проводити прогулянки на відкритому повітрі, не рідше 2 разів на день, дозволяється проводити при температурі повітря не нижче -16°C. Оптимальний час перебування на відкритому повітрі – 3,5 - 4 години на день з достатньою руховою активністю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повітрі є погіршення самопочуття, порушення стану здоров’я дітей, ускладнення метеумов.

Враховуючи, що в більшості закладів освіти області зимові канікули вже позаду та у зв’язку із захворюваністю на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) серед дітей та підлітків, з метою запобігання виникненню та локалізації групових осередків грипу та ГРІ, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує керівникам закладів освіти області про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму, проведення профілактичних, протиепідемічних та дезінфікуючих заходів.

Відповідно до Закону України від 06.09.2023 № 2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, власники та адміністрація закладів освіти та фізичні особи, які організовують або здійснюють навчальний та виховний процес, зобов’язані забезпечити умови, що відповідають вимогам державних медико-санітарних нормативів та правил, здійснювати заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, популяризацію здорового способу життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень