Корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг

Дата: 12.12.2023 12:37

Корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг

Повномасштабна війна в Україні триває, а кількість українців, що змушені через неї покинути свої домівки, на жаль, збільшується. Нагадуємо, що для отримання багатьох соціальних послуг, державою створено прості і доступні цифрові сервіси. Скориставшись ними, можна отримати необхідні послуги у декілька кліків. А саме:

Оформити субсидію онлайн можна на сайті Міністерства соціальної політики України у рубриці «Е-Сервіси». Також це можна зробити на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України або на порталі «Дія», обравши у меню «Послуги» – послугу «Заява на субсидію».

Оформити пільгу на оплату житлово-комунальних послуг можна на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Оформити соціальну допомогу при народженні дитини на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк, можна у відповідному  розділі «Допомога при народженні дитини» на веб-порталі Мінсоцполітики.

Сервіс «єМалятко» на порталі «Дія» дає можливість онлайн зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини, а також замовити інші державні послуги, потрібні для новонародженої дитини.

Також на порталі «Дія» доступні такі види послуг та допомог для сімей з дітьми:

• реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків  (присвоєння дитині номеру платника податків);
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому та визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;
  • реєстрація місця проживання новонародженої дитини;
  • виплата грошової компенсації за пакунок малюка;
  • допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності;
  • допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.