Допомога по безробіттю ВПО: у якому розмірі призначається за відсутності належної інформації про страховий стаж?

Дата: 22.11.2023 10:04

Допомога по безробіттю ВПО:  у якому розмірі призначається за відсутності належної інформації про страховий стаж?

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Одним із ключових моментів при її призначенні є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Водночас діє декілька інших законів України, які визначають особливості призначення допомоги по безробіттю окремим категоріям безробітних.

Так, статтею 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” визначено, що взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Такий мінімальний розмір встановлено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 14 вересня 2023 року № 60, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2023 року за № 1724/40780 (набрала чинності 20 жовтня 2023 року і застосовується з 31 липня 2023 року), – він становить 2500 грн.

Слід зазначити, що після надходження необхідних даних розмір допомоги по безробіттю буде перерахований.

Постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 14 вересня 2023 року № 60 за посиланням http://surl.li/jnkefюї.

У вас є питання щодо виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центру зайнятості за номерами: +38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82