Школа активної молоді – 2023

Дата: 09.11.2023 14:45

Школа активної молоді – 2023

Молодь Онуфріївської громади розпочала брати участь у Проєкті «Активна молодь – запорука розвитку громади», що впроваджується Міжнародною громадською організацією «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» у рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та за підтримки органів місцевого самоврядування цільових груп проєкту.

Проєкт спрямований на сприяння залученню та взаємодії молоді з органами місцевого самоврядування та громадянським суспільством у громадах Одеської та Кіровоградської областей із застосуванням інструментів громадської участі до ключових аспектів місцевої молодіжної політики.

Важливим аспектом проєкту є посилення інтеграції відокремлених, вразливих або ізольованих груп населення.

Одним із ключових моментів проєкту є розвиток молодіжної ради Онуфріївської громади та активна участь молоді в різноманітних ініціативах, а також врахування потреб молоді та їх ідей.

З 2 по 5 листопада 2023 року представники Онуфріївської територіальної громади, які попередньо особисто зареєструвалися, а саме: Аліна Сокуренко-Петрова, Поліна Орел, Світлана Плахотна, Сергій Журавель, Ігорь Козка, приймали участь у тренінгу «Школа Активної Молоді – 2023» (ШАМ).

Метою заходу було:

• підвищити рівень обізнаності та розуміння щодо концепції залучення та інструментів участі молоді у вирішенні актуальних питань розвитку громади;
  • навчити учасників аналізувати можливості та ризики впровадження інструментів участі у власній громаді;
  • розробити можливі способи реалізації ініціатив у громаді, які грунтуються на інструментах участі.

Впродовж чотирьох днів учасники були оточені експертами Фундації ПАУСІ, зокрема Олегом Овчаренком, Анжелою Старовойтовою та Ольгою Пальковою-Свірчевською. Вони поділились своїм досвідом та знаннями щодо залучення молоді до розвитку громади.

Учасники ШАМ розширювали свої знання у таких напрямках:

1. Основи інтеграції та співпраці молоді в громаді.

2. Будування зв'язків для підвищення соціальної згуртованості в громаді

3. Залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

4. Основи діалогу та управління конфліктами.

5. Гендерна рівність та соціальна інклюзія.

6. Інтеграція молоді для розвитку громад. Лідерство.

7. Дослідження стратегій та підходів для досягнення ефективної співпраці.

8. Зміни та кризове управління.

9. Проведення інформаційних кампаній на рівні малих громад та молоді.

Дякуємо PAUCI Foundation за старт у велике майбутнє, попереду нас чекає цікава та насичена робота. Проєкт є важливим кроком у створенні сприятливого середовища для молоді, де кожен голос має значення.

Впровадження проєкту для молоді Онуфріївщини триває, інформацію про подальші кроки буде висвітлено додатково.