Роз’яснення стосовно допомоги ЗСУ

Дата: 26.10.2023 16:38

Допомога ЗСУ

Онуфріївська селищна рада повідомляє, що в якості допомоги на сектор безпеки та оборони, у тому числі Збройним Силам України в 2023 році було виділено найбільшу суму коштів серед усіх громад Олександрійського району, а саме – 30, 806 млн. грн.

Наголошуємо, що згідно українського законодавства (а саме згідно зі статтею 87 Бюджетного кодексу України, видатки на забезпечення функціонування установ та закладів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань належать до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України), місцева влада не може самостійно закуповувати та передавати ті чи інші засоби або зброю, яких потребують військові, або закуповувати предмети та матеріали для облаштування об’єктів військових формувань у пунктах дислокації, блокпостів, функціонування об’єктів критичної інфраструктури, захисних споруд, тощо – цим займається Міністерство Оборони України. Також 85 статтею Бюджетного Кодексу України забороняється планувати та здійснювати видатки з місцевого бюджету, не віднесені до місцевих бюджетів, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів. Громада може робити тільки надання субвенцій з бюджету селищної територіальної громади державному бюджету.