Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Профілактика лептоспірозу: що варто знати, аби не захворіти

Дата: 04.08.2023 09:38
Кількість переглядів: 35

Профілактика лептоспірозу: що варто знати, аби не захворіти

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка спричиняється різними серотипами лептоспір та супроводжується гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем. Для лептоспірозу характерна літньо-осіння сезонність.

Основним джерелом інфекції в природі є мишоподібні гризуни (щури, миші), від яких заражаються дикі та домашні тварини (велика рогата худоба, свині, собаки). У тварин хвороба часто протікає безсимптомно у вигляді довготривалого носійства, при цьому збудник виділяється з сечею у зовнішнє середовище.

Шляхи передачі лептоспірозу:

  • З сечею хворих і перехворівших тварин лептоспіри потрапляють у водоймища, де зберігають свою життєдіяльність довгий час. Щурі та мишовидні гризуни можуть заражати і харчові продукти.
  • Людина інфікується при купанні у заражених водоймищах, або при вживанні сирої води з невідомих джерел, забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами.
  • Лептоспіри можуть проникати в організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, але й через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Майже всі випадки захворювань виникають внаслідок недотримання правил особистої.

Інкубаційний період триває від 4 до 14 днів (частіше 79 днів). Хвороба починається гостро, з’являється озноб, підвищується температура тіла (39-40°С). Хворі скаржаться на сильний головний біль, безсоння, відсутність апетиту, спрагу. Характерною ознакою є сильні болі в м’язах, особливо в литкових.

Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

  • Дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
  • Знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;
  • Необхідно вакцинувати сільськогосподарських і домашніх тварин, існує також вакцинація для людей.

Варто уникати купання в стоячих водоймах, надягати гумові чоботи і рукавички при роботі з землею, не пити воду з відкритих водойм і захищати продукти від гризунів.

При перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень