Дата: 25.07.2023 14:15

Уряд відновив програму компенсації вартості навчання через ваучери

Уряд відновив програму компенсації вартості навчання через ваучери Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для громадян, які мають професійно-технічну або вищу освіту й не зареєстровані у Службі занятости.

За допомогою ваучера можна оплатити повністю або частково навчання в магістратурі за переліком спеціальностей, визначених Міністерством економіки України, а саме:

• 174 «Автоматизація, комп’ютсрно-інтегровані технології та робототехніка»;
  • 274 «Автомобільний транспорт»;
  • 201 «Агрономія»;
  • 192 «Будівництво та цивільна інженерія»;
  • 051 «Економіка»;
  • 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»;
  • 122 «Комп’ютерні науки»;
  • 075 «Маркетинг»;
  • 073 «Менеджмент»;
  • 076 «Підприємництво та торгівля».

Категорії громадян, що можуть отримати ваучер для навчання в магістратурі за визначеними спеціальностями:

• вік від 45 років до пенсійного віку при наявності страхового стажу не менше 15ти років;
  • особи, що були звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, ДСНС, податкової міліції або Державної кримінальновиконавчої служби України у зв'язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров'я;
  • особи, які були звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС;
  • внутрішньопереміщені особи за відсутності для них підходящої роботи;
  • особи з інвалідністю, за відсутності для них підходящої роботи;
  • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій.

Отримати ваучер можна, звернувшись до найближчого до вас Центру зайнятості, або подати заявку он-лайн через сайт Державного центру зайнятості.