Гранти на розвиток садівництва та будівництва теплиць

Дата: 22.06.2023 17:51

Гранти на розвиток садівництва та будівництва теплиць

Переглянути презентацію.

Переглянути запис обласного вебінару "Грантова підтримка 2023. Сади. Теплиці." можно за посиланням: https://youtu.be/A74qVT1JmlY

Блок: питання-відповіді

1. Чи можна отримати грант на вже посаджений сад, який його посадили в 2022 році, але грант не надавався?

Ні.  Грант надається для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику

1. Якщо зрошення є, але скважина не зареєстрована.

За роз’ясненням щодо реєстрації скважини необхідно звернутися до Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області. Кропивницький, вул. Театральна, 32/29, тел. (0522)240966

1. Якщо раніше розрахованого часу сплатити податки у розмірі гранту, тоді знімається контроль з боку банку?

При умові сплати 50% розміру гранту моніторинг з боку банку припиняється

1. Новостворене фермерське господарство може подаватись на гранти для будівництва  теплиці?

Так

1. Чи підходе водозабір зі ставку для теплиць?

Так

1. Чи можна витрати на буріння скважини і її реєстрацію включити до гранту?

Ні. Джерело водозабору має бути зазначене у проекті та додано паспорт  скважини до проекту. Гранти надаються на будівництво (встановлення) модульної теплиці, придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

1. Чи можна за рахунок власного внеску в проєкт (30%) оплачувати зарплату і податків працівникам в перші місяці реалізації проєкту, поки відсутня виручка?

Ні, необхідно використовувати власні кошти

1. Які документи потрібні для водозабору зі ставку?

Дозвіл на спеціальне водокористування. Необхідно звернутися до Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Театральна, 32/29,  тел. (0522)240966

1. Чи може в грантовій програмі брати участь підприємство, яке не займалося раніше вирощуванням сільгоспкультур?

Так, за умови відкриття (реєстрації) відповідного коду КВЕД у сфері вирощування сільськогосподарських культур

1. Яка кількість робочих місць на 1 гектар саду?

Відповідно до додатку № 1 Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженого постановою КМУ від 21 червня 2022 р. № 738 (із змінами)

1. Яке призначення земельної ділянки  має бути під теплицями?

Земельна ділянка має бути тільки сільгосппризначення, перебувати у власності або в офіційному користуванні на строк не менше, ніж 7 років

1. Який розмір гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства?

Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень

1. Чи  підпадає під грант овочівництво?

Грант надається для  створення та розвитку тепличного господарства, у т.ч. для вирощування овочів

1. Якщо 0,37 га по документах для сільськогосподарського  призначення,  а насправді 0,5 га  можна подаватись на отримання гранту ?

Мінімальний розмір телиці від 0,4 га

1. На які цілі можна витратити грант?

Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику (далі - насадження) площею від 1 до 25 гектарів з кількістю створених нових робочих місць або залучення до роботи у фермерському господарстві нових членів господарств згідно з додатком 1.

1. Прошу надати визначення, що таке модульна теплиця

Модульна теплиця - це конструкція, призначена для вирощування рослин, зазвичай в умовах невеликих просторів або вдома. Вона складається з окремих модулів або секцій, які можуть бути збирані та з'єднуватися разом в залежності від потреб користувача.

Модульні теплиці зазвичай мають каркас з металу або пластику, який покритий полікарбонатом або іншим матеріалом, що пропускає сонячне світло. Це дозволяє створювати оптимальні умови для росту рослин, зберігати тепло та захищати від шкідників. Основною перевагою модульних теплиць є їх гнучкість та можливість розширення.

1. Чи підпадає під грант вирощування шампіньйонів?

Можна подати заявку на грант на будівництво теплиці під загальні цілі  - тип продукту "плодово-ягідні та овочеві культури, саджанці плодово-ягідних культур та овочева розсада, квіти та декоративні рослини". У кошторис не включати витрати на придбання садивного матеріалу грибів. Побудувати за рахунок грантових коштів теплицю, а потім садити в ній все, що бажаєте, за умови, що насіння чи посадковий матеріал придбавався за власний кошт.