18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу та вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар

Дата: 18.05.2023 09:32

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
За офіційними даними було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – понад 400 тисяч.

Незважаючи на жорстокість репресії, зламати кримськотатарський народ не вдалося, у засланні тривала боротьба за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, зберігати традиції і культуру.

Ми розділяємо біль кримськотатарського народу, адже і сьогодні вимушені відстоювати наше право на свободу та існування.

У День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу схилімо голови, вшановуючи тих, хто загинув у ті страшні роки репресій.

Ми пам'ятаємо! Правда переможе!

Крим - це Україна!