Увага! Нерест!

Дата: 13.04.2023 09:58

Для забезпечення створення сприятливих умов природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області наказом Держрибагентства у Кіровоградській області від 27 березня 2023 року № 16-74 "Про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та затвердження переліку меж нерестовищ на водних об’єктах Кіровоградської області у 2023 році в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області" затверджено терміни заборони добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та визначено місця масового нересту (додаються) водних біоресурсів (нерестовища). Заборона на лов (добування) водних біоресурсів здійснюється у весняно-літній період природного відтворення (нересту) на водних об’єктах Кіровоградської області, на Кременчуцькому та Кам'янському водосховищах в межах Кіровоградської області (включаючи першу та останню дату), а саме:

• у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) - з 01 квітня по 20 травня 2023 року;
  • у всіх водосховищах -  з 01 квітня по 09 червня 2023 року;
  • у придаткових водоймах – з 01 квітня по 30 червня 2023 року.

Любительське і спортивне рибальство у період весняно-літньої заборони проводиться відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 вересня 2022 року № 700 (із змінами), https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22#Text.

Враховуючи викладене, в області запроваджується та проводиться  комплекс заходів, спрямованих на покращення умов розмноження водних біоресурсів в період нересту, у тому числі:

• посилення контролю за забороною пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади;
  • координація діяльності правоохоронних органів за напрямком попередження незаконного добування водних біоресурсів у нерестовий період та їх реалізації в місцях торгівлі, в тому числі стихійної;
  • проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості через засоби масової інформації про важливість охорони водних біоресурсів у нерестовий період 2023 року.

ПЕРЕЛІК

Річки:

• заплави р. Синюха від смт. Вільшанка вниз до Червонохутірської ГЕС; заплава р. Південний Буг від залізничного мосту вниз до рятувальної станції м. Гайворон;
  • заплава р. Бешка нижче за течією від автомобільного мосту (шлях Кропивницький - Олександрія) до греблі;
  • заплава р. Сугоклея на відстані 1 км вище від греблі, в районі м. Бобринець; заплава р. Інгул на південь від с. Інгульське (на відстані 2 км);
  • заплава р. Велика Вись в межах від с. Кам’янка до с. Мартоноша Новоукраїнського (Новомиргородського) району.

Кам’янське водосховище:

• Плавні (правий берег) - від меж міста Світловодська до дамби оз. Плоське вниз по течії;
  • Успенські плавні від траверзу порту Горішні Плавні вниз по течії до Деріївського кар’єру;
  • Деріївські плавні (правий берег) - від Деріївського кар’єру до риббригади ВАТ "Станція Придніпровська". Від корінного берегу до фарватеру;
  • Куцеволівські плавні (правий берег) - від Куцеволівського кар’єру до 30-го буя. Від корінного берегу до фарватеру.

Кременчуцьке водосховище:

• Андрусівська затока (Олександрійський (Світловодський) район). Площа затоки - 50 га, з них мілководдя - 27 га;
  • Цибульницька затока - від острова Московська гора траверзою на протилежний берег і вгору до гирла р. Цибульник;
  • 500-метрова акваторія навколо островів з групи "Кінських";
  • 500-метрова акваторія навколо острова "Воронівка";
  • 500-метрова акваторія навколо островів "Лисячий" та "Павлюки".