Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Алгоритм співпраці вітчизняних підприємств-експортерів та банківських установ, які здійснюють портфельне страхування експортних кредитів з державним підприємством ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»

Дата: 14.12.2022 16:16
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

08 грудня 2022 року відбувся Export Credit Forum 2022, присвячений фінансовим інструментам підтримки експансії українських товарів, робіт та послуг на світові ринки.

У заході взяли участь Перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко, директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні Крістофер Абрамс, в.о. голови правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Руслан Гашев, а також члени наглядових рад та правлінь державних банків України, представники та члени бізнес-асоціацій, представники обласних військових адміністрації.

Основні теми форуму - фінансові потреби та інструменти фінансової підтримки експортерів під час війни, роль експорту у фінансовій стабільності країни та державна політика розвитку несировинного експорту.

Під час заходу було представлено можливості співпраці вітчизняних підприємств-експортерів та банківських установ, які здійснюють портфельне страхування експортних кредитів з державним підприємством ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА).

Зокрема, представлено наступні продукти, які ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» вже розпочало успішно впроваджувати на практиці:

для експортерів:

  • страхування зовнішньоекономічних договорів (страхування майнових інтересів українського експортера, пов’язаних з фінансовими збитками (втратами) в разі повного або часткового невиконання іноземним покупцем фінансових зобов'язань згідно із зовнішньоекономічним договором (контрактом);
  • кредитна програма для експортерів (держава через інструмент Експортно-кредитного агентства вирішує проблему нестачі фінансових ресурсів, оскільки виступає гарантом повернення виданих позик на виконання зовнішньоекономічних договорів (ЗЕД), що робить банківські кредити доступнішими для українських експортерів).

для банківських установ:

  • страхування експортних кредитів (страхування майнових інтересів українського банку, що пов’язані з можливими фінансовими збитками внаслідок невиконання позичальником-українським експортером умов кредитного договору, на підставі якого надано експортний кредит);
  • страхування банківських гарантій (страхування майнових інтересів українського банку-гаранта, що пов’язані з можливими фінансовими збитками внаслідок задоволення вимоги бенефіціара/гаранта про сплату грошової суми відповідно до гарантії, наданої гарантом українському експортеру/гаранту для забезпечення базових відносин.

Крім цього, за сприяння Мінекономіки було розширено перелік товарів, експорт яких може бути підтриманий ЕКА - з 16% товарного експорту за номенклатурою до 41%, а страховий поліс ЕКА був внесений до переліку прийнятного забезпечення для банків за виданими кредитами.

Станом на 06 грудня 2022 року страхова відповідальність ЕКА складала 235,4 млн. грн. (в тому числі 220,9 млн. грн. на страхування банків-партнерів), сума підписаних кредитних договорів майже досягла 260 млн. грн., а обсяг підтриманого нового експорту тільки за 10 місяців війни через інструменти ЕКА перевищив 3 млрд. гривень.

Презентаційні матеріали щодо інструментів фінансової підтримки експортерів ЕКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень