2023 рік: кому на пенсію у 60, 63 або 65 років

Дата: 18.11.2022 14:58

Як відомо, пенсія за віком призначається після досягнення особою 60-річного віку та за наявності необхідного страхового стажу, що визначено статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Саме набутий страховий стаж є однією із головних підстав для призначення або відмови у призначенні такого виду пенсії.

Варто зазначити, що у 2023 році право на пенсію за віком матимуть особи, які досягли 60 років та мають не менше 30років страхового стажу.

Але…

Страховий стаж щороку зростає (+1 рік) і у 2028році особі для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати не менше 35 років страхового стажу.

Чи можна претендувати у 2023 році на пенсію за віком, якщо страхового стажу менше?

Так!Особи, які досягли 63 років зможуть вийти на пенсію за віком за наявності страхового стажу від 20 до 30 років, а особи, які досягли 65 років, – за наявності страхового стажу від 15 до 20 років.

Нагадуємо: у 2022 році право на призначення пенсії за віком мають особи:

- у 60 років, за наявності 29 років страхового стажу;

- у 63 роки, за наявності 19 років страхового стажу;

- у 65 років, за наявності 15 років страхового стажу.

Світлана РИНДІНА начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області