Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Обережно! Небезпека. Білий фосфор

Дата: 12.10.2022 14:25
Кількість переглядів: 405

Фото без опису

ПАМ’ЯТКА

ОБЕРЕЖНО! НЕБЕЗПЕКА

Фосфорні боєприпаси — тип запалювальної зброї, спорядженої білим фосфором. Крім авіабомб, фосфором начиняють авіабаки, артилерійські снаряди, ракети та реактивні снаряди, артилерійські міни і ручні гранати.

Їх застосування заборонено Женевською конвенцією про захист жертв війни (протокол від1977 року) та Конвенцією про конкретні види звичайної зброї.

БІЛИЙ ФОСФОР – це вогненебезпечна воскоподібна речовина від безбарвного до жовтого кольору із гострим запахом часнику. Через це його зберігають під водою, у закоркованих посудинах та за мінімального освітлення. При контакті з киснем легко займається. Температура його горіння – близько 800 °C.

Отруєння фосфором після його потрапляння всередину організму спричиняє мученицьку смерть. Смертельна доза для людини становить 0,05–0,15 г.

НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДИНИ

Якщо фосфор потрапляє в організм через рот, то викликає опіки ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту. Людина відчуває сильне печіння в роті, страждає від блювоти, діареї та сильного болю в животі.

Під час попадання на шкіру людини білий фосфор викликає важкі хімічні опіки. Білий фосфор може викликати ураження кісток та кісткового мозку, а також змертвіння тканин. На додаток, людина отримує не просто опіки, а глибинні рани.

Лікувати поранених фосфорними боєприпасами повинен лише спеціальний медичний персонал, тому після ураження слід негайно звернутись за кваліфікованою допомогою.

 

ПЕРША ДОПОМОГА ПІД ЧАС УРАЖЕННЯ БІЛИМ ФОСФОРОМ

1. Як мога швидше варто позбутися одягу, до якого прилипали частки білого фосфору. Якщо такої можливості немає, то занурите уражену шкіру уводу або сильно зволожите.

2. Коли позбудетесь одягу, промийте уражені ділянки шкіри розчином бікарбонату натрію (сода) (1 склянка води + 1 чайна ложка соди) або холодною водою.

3. Змочіть шкіру та усуньте видимі частки фосфору (бажано під водою)негострим предметом або пінцетом.

Не можна торкатися фосфору пальцями!

4. Опіки варто закрити вологими пов’язками. Вони мають бути промочені фізрозчином, щоб запобігти повторному загорянню фосфору.

- Якщо фосфор потрапив на предмети, їх можна загасити засипаючи вологим піском або ґрунтом, поки до фосфору не перестане надходити кисень.

- Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі. По можливості занурите пошкоджену частину тіла у воду. Потрібно рясно поливати або змочувати водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

- У жодному разі не використовуйте вату і перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

- Якщо людина, яка отримала фосфорні опіки, перебуває у свідомості, їй потрібно дати будь-які знеболювальні та заспокійливі препарати.

- При горінні фосфор також виділяє отруйні пари. Для виведення токсичних речовин з організму потрібно прийняти будь-який сорбент.

- Пийте багато води, також можна вживати молоко та лужну негазовану воду

Зававтажити пам'ятку


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень