Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Програма міжнародного розвитку USAID АГРО

Дата: 18.08.2022 13:42
Кількість переглядів: 292

Головні напрямки підтримки Програми з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID (далі – Програма):

плодово-овочевий, м’ясо-молочний, свійська птиця, аквакультура, а також виробництво кондитерських та крафтових виробів та вирощування зернових.

Серед короткострокових планів Програми представлено грантову підтримку в таких секторах: сприяння розвитку переробних потужностей у плодоовочевому, м’ясомолочному та зерновому секторах для забезпечення продовольчої безпеки; розвиток ініціатив зі збереження, переробки та логістики зернових і олійних культур; допомога в релокації бізнесів з постраждалих територій; удосконалення взаємозв’язків виробників продовольчих продуктів та споживачів, у тому числі завдяки експорту.

На даний час, відкриті наступні грантові конкурси та пропозиції в рамках або за часткового сприяння Програми АГРО, на які можливо подати грантову заявку, ідею розвитку бізнесу/громади або значно спростити отримання кредитних коштів:

 

Підвищення спроможності демонстраційних ферм на забезпечення продовольчої безпеки України

Діяльність за цією субгрантовою програмою впроваджуватиметься в ланцюгах створення вартості таких як фрукти, овочі і ягоди, м’ясо-молочна продукція та продукція аквакультури та птиці (крім курятини) та охопить всютериторію України, за винятком тимчасово окупованих територій за результатами військового вторгнення Російської Федерації.

Більше інформації за посиланням: https://bit.ly/3uwg41O

Надіслати запитання щодо конкурсу: agro.subawards@chemonics.com

Дедлайн - 23 березня 2023 року.

 

Конкурсний відбір ММСП для переміщення виробничих потужностей у безпечніші області України

Проєкт з підтримки переміщення виробничих потужностей у безпечніші області України за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО, розрахований на мікро, малі та середні підприємства (ММСП) - виробників і переробників овочів, фруктів, ягід, зернових, молока, м’яса (врх, свинини, барана, птиці, тощо), продукції аквакультури та виробників кондитерських і крафтових виробів.

Підприємства-переможці отримають безповоротну фінансову допомогу в розмірі до 238 000 гривень для релокації власного бізнесу. У рамках ініціативи планується підтримати щонайменше 20 ММСП.

Метою проєкту є створення умов і підтримка українських агровиробників та переробників у переміщенні виробничих потужностей із зон активних бойових дій, зон підвищеного ризику та/або непідконтрольних уряду України територій до більш безпечних регіонів країни, відновлення роботи на новому місці з дотриманням стандартів якості і простежуваності безпечності виробництва продуктів харчування, формуванні нових каналів і ринків збуту, налагодженні партнерств між підприємствами регіонів України.

До участі в конкурсі допускаються ММСП, сільськогосподарські кооперативи або інші суб’єкти підприємницької діяльності, які: офіційно зареєстровані в Україні і функціонують мінімум 1 рік на момент подачі заявки на конкурс, є заснованими, створеними, та такими, що визнаються відповідними українськими органами влади и?дотримуються українського законодавства, усіх чинних норм цивільного права та податкового кодексу України та відповідають критеріям Програми.

Дедлайн для подачі повного пакету документів – 26 серпня 2022 року.

 

Програма підтримки мікро-, малих, середніх підприємств зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна

Метою Програми є: підтримка стратегічних напрямків аграрного виробництва зернових та технічних культур через забезпечення ММСП додатковими потужностями та послугами з доробки, сушіння та зберігання зерна для подовження терміну реалізації вирощеної продукції та збереження сталості аграрного бізнесу.

Участь можуть прийняти фізичні особи-підприємці, суб'єкти господарювання, які провадять або планують розпочати діяльність у аграрній сфері та сфері переробки та зберігання зерна.

Проєкт АГРО передбачає надання до 15 субгрантів на забезпечення ресурсної, технічної та експертної підтримки ММСП, щоб допомогти їм зберегти вирощену зернову продукцію та зміцнити стійкість свого бізнесу в умовах війни.

Для цих цілей передбачено до 300 млн. грн. фінансової допомоги від Уряду США. Остаточна сума кожного субгранту буде залежати від субгрантової діяльності та результатів переговорів.

Для участі в Програмі потрібно надіслати заявки (включаючи бюджет та супровідну документацію) до 05 вересня 2022 року.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями: ТУТ https://www.facebook.com/usaid.agro   

 

Проект AGRIANALYTICA

Об`єднує аграріїв, фінансові установи, постачальників матеріальнотехнічних ресурсів, покупців сільськогосподарської продукції, інвесторів, донорів, страхові компанії та інші бізнеси з метою забезпечення доступу до фінансів, ринків та знань на засадах ?Win-Win? для всіх учасників.  

Більше інформації за посиланням на онлайн-платформу: https://agrianalytica.com/uk

 

 AgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

Спеціальна цифрова платформа AgroApp — Кредити для агробізнесу. Вона об’єднує фермерів, банки та постачальників — там можна знайти різні варіанти кредитування та обрати найбільш привабливу з огляду на особливості господарства пропозицію. Для отримання кредиту потрібно лише заповнити заявку на сайті, вказавши код ЄДРПОУ, або через чат-бот у Telegram. Зазначити необхідну суму, обрати постачальника та банк, з якими планується співпраця. При цьому, після подання заявки через цифрову платформу автоматично надходять кредитні пропозиції, з яких можливо обрати найкращу.

Більше інформації за посиланням на онлайн-платформу: https://agroapp.com.ua/uk

 

Vkursi Zemli. Аналітика для управління земельним банком

Сервіс для отримання аналітики про земельні ділянки, їх власників, користувачів та терміни оренди на території України. Vkursi Zemli допомагає агробізнесу та громадам ефективно управляти своїми земельними ресурсами, а для сервісних та фінансових компаній дозволяє краще орієнтуватись у бізнесі своїх клієнтів.

Більше інформації за посиланням: https://vkursi.pro/zemli

 

Expo Profi: Agrifood - time to export

Проєкт являє собою інформаційно-консультаційний центр щодо виходу українських компаній на міжнародні ринки та посилення їх присутності за кордоном. Робота Центру спрямована як для компаній, які ще не мають досвіду експорту, але планують виходити на зарубіжні ринки, так і для компаній, які вже мають досвід експорту.

Більше інформації за посиланням: https://tradewithukraine.com/forma-dlyazapovnenya


Питання-відповіді:

Питання: Чи можуть гроші проекту АГРО в рамках даного ЗПЗ спрямовуватися на забезпечення будівельних робіт, асфальтування майданчиків тощо?

Відповідь: Ні, кошти проекту АГРО в рамках даного ЗПЗ не можуть спрямовуватися на такі будівельні роботи. Ми сподіваємось, що в разі необхідності такі будівельні роботи будуть забезпечені в рамках співфінансування безпосередньо аплікантом.

Питання: Наскільки принциповими є вимоги відносно наявності досвіду в забезпеченні обладнанням, сервісної підтримки та інформаційних, консультаційних, і навчальних послуг, а також сервісній підтримці для ММСП з акцентом на сушіння та переробку (Розділ ІІІ). Чи може під цей досвід передбачати власний досвід зберігання виробника сг продукції?

Відповідь: Так. Дуже важливо, щоб аплікант показав в своїй аплікаційній заявці, що він має можливість залучити кваліфікованих працівників до роботи з забезпечення зберігання зерна. Дані фахівці можуть бути в штаті підприємства що подається на конкурс, а також бути залучені на короткотерміновій основі.

Питання: Що таке податковий номер UEI і як його отримати.

Відповідь: код UEI можна отримати відповідно до інструкції, яка є складовою ЗПЗ - Запиту на надання заявок.

Питання: Чи може бюджет заявки передбачати надходження коштів від ММСП за надані сервісні послуги?

Відповідь: так, це рішення заявника і формування роботи з ММСП, яким будуть надаватися послуги. АГРО сприяє таким проектам, які носять системний сталий характер і мають своє продовження у майбутньому.

Питання: Що значить перевірена фінансова звітність? Чи обов’язково мати аудиторський висновок відносно звітності ?ким повинна бути перевірена фінансова діяльність?

Відповідь: Перевірена фінансова звітність - це форма 2, річний фінансовий звіт, що подається в податкові органи. Якщо організація проходила фінансовий аудит, разом з рештою документів можна подати такий звіт (аудиторський).

Питання: Чи ОСОБИСТІ СЕЛЯНСЬКІ ГОСПОДАРСТВА, які займаються вирощуванням зернових, в рамках цього субгранту відносяться до ММСП?

Відповідь: Так, якщо вони займаються вирощуванням зернових культур.

Питання: якщо підприємство знаходиться недалеко від лінії ведення бойових дій, чи воно може брати участь в даному конкурсі?

Відповідь: Так, як одне з ММСП. Ми розуміємо проблеми, які мають ММСП що знаходяться недалеко від лінії ведення бойових дій. Тому, на нашу думку, аплікант може розглянути локації для збереження зерна, які знаходяться на відповідній відстані від лінії зіткнення для унеможливлення пошкодження зерна. Таким чином, ММСП що знаходяться в зоні ризику, зможуть скористатися безпечними локаціями.

Питання: Безкаркасні або каркасні ангари підпадають під фінансування гранту? Без фундаменту.

Відповідь: так. В рамках даного ЗПЗ передбачена підтримка моделей зберігання зерна, що можуть бути забезпечені в короткий термін, серед яких можуть бути рукави для зерна, каркасні або безкаркасні ангари. Хочемо звернути увагу, що в п.13 Аплікаційної форми потрібно зазначити перелік і місце розташування запланованих місць зберігання зерна, а також перелік фермерів, яким будуть надаватися послуги.

Питання: Чи можливо придбати сонячні станції для покриття витрат електроенергії зерноочисних комплексів?

Відповідь: Ні, придбання сонячних станцій не передбачено даним ЗПЗ. Це може бути здійснено за рахунок співфінансування заявника.

Питання: Який може бути розмір субгарнту?

Відповідь: АГРО очікує, що середня вартість субгрантубуде в межах 18 млн грн. Але остаточна вартість є предмет переговорів, якщо заявку буде відібрано.

Питання: Чи можливо передбачити в рамках даного субгранту розширення або будівництво елеваторів, створення або розвиток переробних потужностей (наприклад, маслобойня)?

Відповідь: Ні. Даний ЗПЗ спрямований на забезпечення рішень щодо тимчасового зберігання зерна, оскільки це є сьогодні кричуща проблема для агросектору. АГРО розглядає можливість підтримки діяльності елеваторів та зернопереробних підприємств, але в рамках наступних можливих конкурсів.

Питання: чи правильно я зрозуміла, що налагодження послуг по визначенню якості зерна. - це повинен забезпечувати в подальшому субгрантер?

Відповідь: Так, в рамках діяльності по наданню послуг по підготовці та забезпечення зберігання зерна.

Питання: Чи можуть брати участь в конкурсі декілька компаній ,які входять в холдинг?

Відповідь: Ми розглядаємо Холдинг як одну юридичну особу. Отримати можна тільки один субгрант на одну юридичну особу.

Питання: Чи можуть брати участь у конкурсі логістичні компанії, у яких є власна ділянка для зберігання, а також можливість перевезення зерна до цієї ділянки власним рухомим складом?

Відповідь: Це можливо. Головне, щоб цілі субргранту співпадали з Вашими можливостями.

Питання: Якщо вже закуплені  рукави та використовуються зараз. Чи можна подаватись на компенсацію?

Відповідь: Ні. В рамках бюджету субгранту можуть бути зазначені закупівлі, які здійснюються після дати підписання субгрантової угоди.

Питання: Чи може бути місце зберігання зерна на території Польщі недалеко від кордону з Україною? Зберігання в рукавах або модульних сховищах

Відповідь: Ні. Вся діяльність має бути здійснена на території України.

Питання: В ЗПЗ передбачено в рамках одного субгранту зберігання зерна 50тис-100тис.тон на рік?

Відповідь: Ні, в рамках найближчого періоду – вересень-грудень 2022 – для вирішення проблеми із залишками які накопичились у ММСП.

Питання: Чи може отримати грант юридична особа -елеватор,  не виробник зернових культур?

Відповідь: так, звичайно.

Питання: Що робити фермеру, якщо він не знає організацію, яка б могла представити його інтереси в рамках даного конкурсу?

Відповідь: АГРО розуміє можливість даної ситуації. Тому, якщо Ваше підприємство зацікавлене взяти участь у проектах підтримки мікро-, малих і середніх агропідприємств (ММСП) зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна, пропонуємо зареєструватися в нашій базі підприємств, що працюють у секторі зернових: https://form.typeform.com/to/Aq7xI6Bb. Ми плануємо передати контакти з цієї бази підприємствам-переможцям нашого конкурсу на закупівлю обладнання, щоб ті ММСП, які зареєструвалися в базі, мали пріоритет на отримання послуг з сушки і зберігання зерна за нашими грантами.

Питання: чи може сільськогосподарський обслуговуючий кооператив з неприбутковим статусом брати участь в субгранті?

Відповідь: так

Питання: Чи буде фінансуватись субгрантом підготовка площадок під рукава, де планується зберігатись зерно?

Відповідь: дані роботи мають бути передбачені за рахунок співфінансування апліканта.

Питання: чи буде віддаватись перевага модульним зерносховищам,  як більш довгостроковим?

Відповідь: При оцінці заявок будуть братися до уваги комплекс оцінок відповідно до критеріїв оцінки, які зазначені в ЗПЗ.

Питання: Чи можуть брати участь у конкурсі логістичні компанії, у яких є власна ділянка для зберігання, а також можливість перевезення зерна до цієї ділянки власним рухомим складом?

Відповідь: так, звичайно, якщо будуть дотримані інші критерії конкурсу.

Питання: Чи можна компенсувати вартість вантажних автомобілів для експорту зерна?

Відповідь: Ні.

Питання: якщо зараз питань не має, але до 22.08 можуть виникнути, ми їх можемо направляти на електронну пошту, і очікувати на відповідь?

Відповідь: так.

Питання: Територіально 200 ММСП мають бути в межах одного регіону чи з кількох регіонів?

Відповідь: можуть бути з декількох регіонів.

Питання: Чи може брати участь в конкурсі підприємство ,яке вже приймає учась в конкурсі на інші державні гранти?

Відповідь: так.

Питання: Чи можливо включити навантажувачі в проект?

Відповідь: так.

Питання: Де можна ознайомитись з договорамисубгранту?

Відповідь: договір буде наданий для ознайомлення тільки відібраному субгрантеру.

Питання: якщо виконується критерій по об’єму зберігання 50-100 тис. т ,але не виконується критерій по кількості обслуговуваних підприємств  200, чи буде розглядатися?

Відповідь: так.

Питання: де можна ознайомитися із ЗПЗ та аплікаційними формами?

Відповідь: https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-na-oderzhannya-subhrantu-dlya-realizatsiji-pidtrymky-mmsp-zernovoho-napryamku-v-dostupi-do-posluh-zi-zberihannya-ta-sushky-zerna


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень