Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь
Відповідно до оперативних повідомлень з початку 2022 року в Україні зареєстровано 34 спалахи гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 302 особи, з них 138 дітей (45,7 %), у тому числі після введення воєнного стану зареєстровано 27 спалахів, внаслідок яких постраждало 249 осіб, з них 103 дитини (41,4 %). За аналогічний період 2021 року зареєстровано 36 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 427 осіб, з них 319 дітей (74,7 %).
Тож, шановні жителі громади, звертаємо Вашу увагу, що в теплий період часу виникає найбільша небезпека захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.
Причиною такої ситуації, здебільшого, є вживання неякісних та небезпечних харчових продуктів.
А небезпечними харчовими продуктами вважаються такі, що мають видимі ознаки псування (колір, запах, консистенція і т. д.), з вичерпаним терміном зберігання, без відповідного маркування та документів, які б засвідчували їх безпечність та якість.
Основна причина гострих кишкових інфекцій полягає в тому, що мікроби, які спричинюють захворювання у людини, мають властивість зберігатися та розмножуватись в харчових продуктах. Найкраща температура, при якій іде швидке розмноження, коли «тепло» + 25-37 °С.
Ведуча роль у передачі збудників кишкових інфекцій, належить харчовим продуктам, що відносяться до так званих «швидкопсуючих » (молочні, м’ясні, кондитерські вироби з кремом, кулінарні вироби). Однак,найнебезпечніші є ті, що придбані в місцях несанкціонованої торгівлі з порушенням умов зберігання, або такі, що зберігалися в домашніх умовах також без холоду довготривалий час – достатній для розмноження хвороботворних мікробів.
Тому, враховуючи вище зазначене рекомендуємо Вам виконувати елементарні правила:
- не купувати продукти харчування на стихійних ринках;
- не вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх якості;
- при купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково звертати увагу на терміни та умови зберігання;
- зберігати харчові продукти необхідно тільки у терміни, зазначені на упаковці;
- при споживанні овочів, фруктів, ягід їх необхідно добре промити питною водою, при споживанні дітьми обдати кип’ятком;
- перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом;
- обов’язково мити руки після відвідування туалету;
- не вживати у їжу сумнівні гриби, ягоди;
- при купанні у водоймищах не ковтати воду.
Тож, Ваше здоров’я у Ваших руках!