Чи можна отримати статус безробітного в період воєнного стану за допомогою порталу Дія?

Дата: 14.04.2022 09:52

Відповідно до норм Закону України “Про зайнятість населення”, статус безробітного надається громадянам за їх особистою заявою (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у центрі зайнятості. На період воєнного стану Кабінет Міністрів України постановою від 19.03.2022 № 334 визначив окремі особливості реєстрації безробітних. Ці особливості стосуються, у тому числі, процедурних питань реєстрації безробітних в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (порталу Дія).

Визначено, що подати заяву про надання статусу безробітного може особа, яка:

• пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію, у тому числі з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу;
  • є громадянином України;
  • має паспорт громадянина України та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  • Для подання заяви особі необхідно:
  • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі Дія;
  • заповнити та підписати заяву про надання статусу безробітного (одночасно подається заява і про призначення допомоги по безробіттю);
  • подати до обраного нею центру зайнятості ці заяви.

Також необхідно обрати та/або відкрити поточний рахунок у визначеному порядку.

Ознайомитись з повним текстом постанови № 334 можливо на вебсторінці Державного центру зайнятості.

Детальніше за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/obslugovuvannya-gromadyan-pid-chas-voyennogo-stanu