Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Особливості укладення шлюбу в умовах воєнного стану

Дата: 23.03.2022 15:41
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

З метою апробації європейських стандартів, спрямованих на створення сприятливих умов для осіб, які бажали укласти шлюб, не чекаючи місячного терміну з дня подання заяви, у державі вже декілька років діяв проєкт «Шлюб за добу». Даний сервіс був покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним.

В умовах воєнного стану укладати шлюб стало ще легше. З даного питання консультує Діана Мелєзгінова , фахівчиня Благовіщенського бюро правової допомоги Голованівський місцевий центр з надання БВПД.

Так, в умовах воєнного стану державна реєстрація шлюбу може проводитися відділами ДРАЦСу (державної реєстрації актів цивільного стану) без особистої присутності нареченого (нареченої) або й обох.

Але за однієї умови – хтось у парі має бути військовослужбовцем. Йдеться про ЗСУ, СБУ, Службу зовнішньої розвідки, Державну прикордонну службу, Управління державної охорони та Національної гвардії.

Також право одружитися на відстані мають поліцейські, працівники ДБР, Державної кримінально-виконавчої служби, НАБУ, Бюро економічної безпеки та працівники закладу охорони здоров’я.

Шлюб можна буде укласти без особистої присутності одного або обох наречених. Під час церемонії можна використовувати відеозв’язок.

Щоб укласти такий шлюб військовослужбовець чи військовослужбовці мають лише подати заяву про державну реєстрацію шлюбу своєму командиру (ця заява автоматично вважається фактом надання згоди), а далі командир засвідчує справжність заяви і передає її до ДРАЦСу.

Заява повинна містити інформацію про прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, громадянство. У разі бажання змінити прізвище або приєднати до свого прізвище нареченого (нареченої), про це також треба вказати у заяві.

Факт реєстрації шлюбу, якщо один із наречених є військовослужбовцем, також може засвідчуватися актом про укладення шлюбу, який складається безпосередньо командиром (керівником) військовослужбовця та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу. Акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими.

Крім того, акт реєстрації шлюбу може засвідчуватися актом, який складається керівником закладу охорони здоров’я, в якому перебувають або працюють один чи обоє наречених та скріплюється печаткою (за наявності) цього закладу.

Актовий запис про шлюб складається відділом державної реєстрації актів цивільного стану в день отримання заяви про державну реєстрацію шлюбу від військовослужбовця.

Свідоцтво про шлюб може отримати один з подружжя в будь-якому відділі реєстрації, якщо такі відомості вже внесені до реєстру, якщо отримання свідоцтва у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, у якому зареєстровано шлюб, було неможливим.

________

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень