Чи передбачені обмеження щодо застосування органами місцевого самоврядування праці іноземців?

Дата: 30.12.2021 09:11

Відповідно до частини 5 статті 42 Закону України “По зайнятість населення”, іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою діяльністю у разі, коли, згідно із законодавством, призначення на відповідну посаду або провадження відповідного виду діяльності пов’язане з належністю до громадянства України. Такі обмеження встановлюються відповідними нормативно-правовими актами.

Так, статтею 1 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”  визначено, що служба в органах місцевого самоврядування – це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Також слід зазначити, що статтею 5 цього Закону (з повним текстом є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України) передбачено, що право на службу в органах місцевого самоврядування мають громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території.

Враховуючи вказане, іноземці не можуть призначатися на службу в органах місцевого самоврядування.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2493-14#Text