Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

До уваги платників майнових податків

Дата: 26.10.2021 16:30
Кількість переглядів: 486

Фото без опису

Онуфріївська селищна рада нагадує про необхідність своєчасної сплати податкових зобов’язань з податку на майно з фізичних осіб, визначених у податкових повідомленнях рішеннях. Податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(житлової та нежитлової нерухомості); транспортного податку; земельного податку.

Територіальні органи ДПС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи обчислюють податок з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості та транспортний податок. Нарахування плати за землю фізичним особам проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки.

Податкові повідомлення-рішення по майнових податках з відповідними платіжними реквізитами надіслано платникам до 1 липня поточного року.

Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації), а щодо плати за землю – за місцем знаходження земельної ділянки, для проведення звірки даних щодо:

• об’єктів оподаткування, що перебувають у власності;

• розміру площі об’єктів оподаткування (житлової та/або нежитлової нерухомості, або земельної ділянки), що перебувають у власності;

• права на користування пільгою із сплати податку;

• розміру ставки податку;

• нарахованої суми податку.

При виявленні розбіжностей контролюючим органом буде зроблений перерахунок податку на підставі оригіналів відповідних документів, наданих платником податків, зокрема: документів, що підтверджують право власності на об’єкти оподаткування; на перехід права власності; на користування пільгою. Після проведення перерахунку суми податку, надсилається (вручається) нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним.

У разі, якщо повідомлення-рішення про сплату майнового податку не отримано, але у власності перебуває майно яке підлягає оподаткуванню, необхідно звернутися для проведення звірки до ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області за адресою: селище Онуфріївка, вул. Графа Толстого, буд. 68 або за телефоном (05238)20998.

Причиною неотримання повідомлення-рішення про сплату майнового податку може бути неповідомлення платником до податкового органу даних про зміну реєстрації і податкове повідомлення надіслано контролюючим органом за старою адресою (яка значиться в базах даних ДПС).

У такому випадку громадянину – власнику майна одночасно з наданням документів для проведення звірки слід повідомити про фактичне місце реєстрації шляхом заповнення Заяви за формою 5ДР «Про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - підприємців».

Звертаємо увагу, що майнові податки: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; плата за землю сплачуються протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення – рішення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень