Дотація на 1 гектар загиблих посівів

Дата: 12.10.2021 11:02

І. Нормативно-правові акти

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08.02.2017 № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Механізм і напрями надання підтримки визначено постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2021 № 885 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

Форми відповідних документів для нарахування та виплати підтримки, затверджено наказом Мінагрополітики від 31 серпня 2021 року № 158 "Про затвердження Положення про комісію Мінагрополітики для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та форми відповідних документів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06 вересня 2021 року за № 1170/36792.

Форми документів для отримання державної підтримки за вказаним напрямком:

• Заявка для отримання дотації сільськогосподарським товаровиробникам шляхом державної підтримки для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • Інформація про пов’язаних осіб, які протягом року є отримувачами державної підтримки за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • Акт обстеження посіві сільськогосподарських культур для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • Акт на списання посівів сільськогосподарських культур;
  • Зведена відомість отримувачів які мають право отримання державної підтримки для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

ІІ. Алгоритм надання підтримки

Дотація надається на безповоротній основі сільськогосподарським товаровиробникам — юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам — підприємцям в розмірі до 4700 гривень на 1 гектар повністю втрачених (загиблих) посівів, але не більше 50 гектарів посівів на одного отримувача (для кожного випадку надзвичайної ситуації).

Дотація виплачується один раз на рік отримувачам, які є власниками зазначених посівів сільськогосподарських культур.

Отримувачу надається дотація за повністю втрачені (загиблі) посіви, якщо пошкодження мало місце в період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

У 2021 році дотація надається за повністю втрачені (загиблі) посіви починаючи з 1 січня  2020 року.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації такі документи:

• довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • довідку про посів озимих культур на зерно та зелений корм під урожай наступного року (із форми державного статистичного спостереження № 29-сг) або про посівні площі сільськогосподарських культур за їх видами (із форми державного статистичного спостереження № 4-сг);
  • довідку Укргідрометцентру про надзвичайну ситуацію техногенного, або природного характеру, внаслідок якої повністю втрачено (загинули) посіви сільськогосподарських культур;
  • акт обстеження посівів сільськогосподарських культур;
  • акт на списання посівів сільськогосподарських культур;
  • інформацію про всіх пов’язаних із ним осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами такої дотації, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб;
  • довідку від отримувача про відсутність страхових відшкодувань за втрачені (загиблі) посіви сільськогосподарських культур на зазначеній площі.

Крок 2. Подати до 15 жовтня поточного року до обласних комісій вище зазначені документи у паперовому вигляді.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Якщо ще залишились запитання - звертайтесь до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку та контактної особи Мінагрополітики, відповідальної за даний напрям державної підтримки – Хмари Богдана Павловича (тел. (044) 363 08 45).