Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Уряд прийняв постанову про продаж та передачу в користування земельних ділянок виключно через проведення електронних торгів

Дата: 07.10.2021 11:08
Кількість переглядів: 198

Фото без опису

22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», розроблену Держгеокадастром. Метою прийнятого документа є забезпечення публічності та прозорості земельних торгів у формі електронних аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок всіх форм власності.

Раніше реалізація земельних ділянок та/або прав на них відбувалася шляхом проведення земельних торгів через аукціони, які передбачали необхідність особистої подачі документів для участі у торгах, обов’язковість фізичної присутності учасників під час проведення земельних торгів, підняття табличок зі ставками тощо.

Постановою Уряду від 22 вересня 2021 року № 1013 визначено, що адміністратором електронної торгової системи, через яку проводитимуться електронні аукціони є ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», затверджено технічні вимоги до підготовки та проведення земельних торгів, передбачено автоматизацію ряду процесів (здійснення ставок учасниками, подання ними заявок на участь, сплату реєстраційних та гарантійних внесків тощо). Також документом передбачено публікацію всіх необхідних документів, що стосуються земельних ділянок, в електронній торговій системі, яка є загальнодоступною та відкритою, що у свою чергу надасть можливість будь-якому користувачеві мережі Інтернет спостерігати за ходом земельних торгів у режимі реального часу.

«Прийнята Кабінетом Міністрів постанова сприятиме відкритості у процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, а також надасть можливість приймати участь в торгах якнайбільшій кількості потенційних учасників та спростить умови для участі у земельних аукціонах, адже участь можна буде взяти з будь-якої точки світу» – зазначає в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський .

Водночас звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до норм Земельного кодексу України продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передача їх у користування можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень