80 років трагедії Бабиного Яру

Дата: 29.09.2021 16:57

29 вересня 2021 року в Україні вшановують 80-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках.

Лише за два дні — 29 та 30 вересня 1941-го року — в урочищі Бабин Яр у Києві розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Із близько ста тисяч жертв цього злочину - євреїв і тих, хто намагався їх урятувати, українців, ромів, караїмів, військовополонених, учасників українського визвольного руху, підпільників, заручників, так званих саботажників, порушників комендантської годити, пацієнтів психіатричної клініки – більше п’ятдесяти тисяч є представниками єврейської національності. Знищення людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками стало своєрідною «Візитною картою» тоталітарних режимів,що панували у минулому столітті на українських землях і залишили свої криваві відбитки по всій території нашої країни.

Сьогодні наша громада також приєдналася до вшанування жертв Бабиного Яру, в закладах середньої загальної освіти проведено Національний урок Пам’яті та акцію "Запалимо свічку Пам’яті".

Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам'ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голокосту.

Ушанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру відбувається під загальним гаслом «Бабин Яр – 80. Жива пам'ять».

ПАМ'ЯТАЄМО...

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису