Регіональна конференція Всеукраїнської асоціації громад

Дата: 28.09.2021 15:24

27 вересня 2021 року делегація на чолі з першим заступником селищного голови Гамерою Володимиром прийняли участь у регіональній конференції Всеукраїнської асоціації громад в
с. Олександрівці «Децентралізація управління - шанси та виклики для розвитку сільської місцевості», що проводила Всеукраїнська асоціація громад спільно з АПД Україна / APD Ukraine.

В конференції брали участь Міністр аграрної політики та продовольства України Лещенко Роман, голова всеукраїнської асоціації громад Слободяник Іван, Німецько-український агрополітичний діалог Зассе Фолькер, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації Бурага Тетяна (відеозвернення), а також представник міністерства аграрної політики та продовольства України Короткевич Діана, директор з розвитку – заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Абрам’юк Ігор (останні були присутні на форумі).

На регіональній конференції були підняті такі питання:

1.Агрополітичний діалог заради розвитку: виклики, пропозиції та успішний досвід управлінських рішень в громадах

2.Стратегія діяльності Мінагрополітики щодо розвитку сільських території. Державна підтримка сільського господарства 2021-2022: інструменти для розвитку інновацій.

3.Успішні практики та виклики для регіонального аграрного управління щодо розвитку сільського господарства в громадах.

4.Роль асоціацій органів місцевого самоврядування щодо сприяння сільському розвитку в громадах.

5.Цілісний підхід до сільського розвитку.

6.Концепція LEADER – місцеві ініціативи для розвитку сільських територій.

7.Земельна реформа в дії

8.Виклики в сфері управління землями с/г призначення в територіальних громадах.

Лідери у сфері аграрної політики донесли до фахівців ОМС інформацію про діяльність у сфері сільського розвитку та аграрної політики. Також був отриманий безпосередній важливий зворотній зв'язок від лідерів громад та обмін досвідом.