Дата: 08.09.2021 15:31

Ринок землі працює, будь-який нотаріус може отримати доступ до Державного земельного кадастру протягом доби.

На момент старту ринку земель сільськогосподарського призначення доступ до Державного земельного кадастру, необхідний для перевірки дотримання покупцем законодавчого обмеження щодо площі земель «в одні руки».

В умовах відкриття ринку землі одним із важливих завдань Держгеокадастру є створення передумов для забезпечення законності посвідчення правочинів щодо купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Тому, з 1 липня 2021 року Держгеокадастр спільно з ДП «Центр ДЗК», в рамках запровадження Моніторингу земельних відносин, здійснили заходи щодо надання спрощеного доступу нотаріусам до даних Державного земельного кадастр. Було спеціально розроблено спрощений, електронний порядок подання заяви, до опрацювання заяв залучено додаткових працівників. Спільно із Нотаріальною палатою України проведено роз’яснювальну роботу, поширено інструкцію з підключення, зроблено презентацію процедури підключення, викладені у загальний доступ та поширено відповідні відеоматеріали. Заяви нотаріусів розглядаються у строк, що не перевищує доби, невеличка затримка сталася лише у зв’язку із накопиченням великої кількості заяв за вихідні.

Відділ №2  Управління у Олександрійському районі
ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області