Бережіться лептоспірозу

Дата: 22.07.2021 10:04

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Ним хворіють сільськогосподарські тварини, хутрові звіри, гризуни, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки.

В організм людини хвороба потрапляє через рани на шкірі та при вживанні води, продуктів харчування, забрудненими мишевидними гризунами.

Лептоспіроз від людини до людини не передається. Людина може захворіти при купанні в ставках і озерах, при вживанні сирої води з них, під час рибної ловлі. Найбільша кількість хворих на лептоспіроз реєструється влітку, коли люди займаються риболовлею, полюванням, купаються у відкритих водоймах.

Жарка погода з раптовими грозовими дощами сприяє накопиченню збудника лептоспірозу, особливо у водоймах зі стоячею водою – не проточні ставки.

Основним джерелом захворювання лептоспірозом є мишоподібні гризуни і хворі тварини. Гризуни самі не хворіють, а лише являються носіями інфекції.

Лептоспіроз - одне з найнебезпечніших гострих інфекційних захворювань, яке уражає нирки, та викликає високу летальність. Збудниками хвороби є лептоспіри.

Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз необхідно:

- здійснювати всі заходи, щоб знищити мишей і щурів у господарстві;

- харчові продукти необхідно тримати у захищених від гризунів місцях, якщо виникла найменша підозра, що гризуни могли забруднити продукти, то необхідно піддати їх термічній обробці (проварити, прожарити);

- не рибалити, стоячи у воді без гумових чобіт;

- оберігати руки від травм, порізів при роздачі кормів тваринам;

- купатися тільки у спеціально відведених місцях, у проточній, не замуленій воді;

- обминати ставки поблизу тваринницьких комплексів;

- кип'ятити воду, яка береться з водойм.

Слід пам'ятати, що лептоспіроз-кишкова інфекція. Своєчасне звернення про надання медичної допомоги, як правило, рятує хворих.

Знищення гризунів є одним з головних чинників профілактики такого небезпечного інфекційного захворювання як лептоспіроз.