Про застосування праці осіб з інвалідністю

Дата: 22.07.2021 09:23

Відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” однією з категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, є особи з інвалідністю. Такі додаткові гарантії забезпечуються, у тому числі:

• встановленням для роботодавців нормативу працевлаштування інвалідів;
  • наданням роботодавцям дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю;
  • компенсацією роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні інвалідів (детальна інформація наведена у розділі “Стимулювання роботодавців до створення нових та збереження існуючих робочих місць”).

Встановлення нормативу працевлаштування інвалідів передбачено Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” - для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1-го робочого місця. Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до вказаного нормативу, забезпечують їх працевлаштування, звітують про таке працевлаштування.

При вирішенні питання працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці мають право на одержання від державної служби зайнятості безоплатно консультацій з цих питань та подавати до місцевих центрів зайнятості форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” для добору осіб з інвалідністю (детальна інформація наведена у розділі “Добір працівників за сприянням державної служби зайнятості”).