Нові напрямки державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників!

Дата: 21.05.2021 13:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2021 року  № 315 внесені зміни до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77, якими розширено напрями державної фінансової підтримки вказаних товаровиробників     ( далі – Постанова).

Постановою передбачено розширити державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників за напрямами:

• страхування сільськогосподарської продукції;
  • відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичай-них ситуацій техногенного та природного характеру;
  • підтримка сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі;
  • підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
  • підтримка виробників картоплі;
  • підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь.

Відповідно внесених змін, держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат запроваджується агрострахування.

Також, додаються програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні.