Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Особливості захисту праці жінок !!!

Дата: 19.05.2021 13:12
Кількість переглядів: 255

Фото без опису

Незважаючи на постійну боротьбу жінок за власні права та рівні можливості з чоловіками, залишаються сфери життєдіяльності в яких, перш за все через фізіологічні особливості, жінки мають привілеї. Зокрема, це стосується і сфери трудової діяльності українок. Українське законодавство захищає права всіх жінок, які працюють, особливо це стосується вагітних. Детальніше розповідає фахівчиня Правобережного київського місцевого центру з надання БВПД Олеся Цимбаленко.

Так, трудовим законодавством України забороняється застосування праці жінок на важких роботах та зі шкідливими або небезпечними умовами праці. Під забороною і підземні роботи. Виняток – нефізичні підземні роботи, праця по санітарному та побутовому обслуговуванню. Особливе табу на залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Які особливості роботи жінок з вантажами?

Не можна, щоб жінки підіймали або переміщували предмети вагою більше 7 кілограмів, якщо така робота здійснюється постійно протягом зміни. У випадку, коли робота до 2 разів на годину чергується з іншими видами діяльності маса вантажу може бути збільшеною до 10 кілограмів.

Робота у нічний час. Чи допускається таке навантаження?

Нічні зміни – чергове табу, за винятком тих галузей, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.

До яких видів робіт заборонено залучати вагітних?

Вагітність – це особливі потреби і особливі умови праці. Так, перш за все, вагітних категорично заборонено залучати до надурочних робіт, робіт у вихідні дні і, звісно ж, у нічний час. Крім цього, не дозволяється направляти їх (а ще – жінок, які мають дітей віком до трьох років) у відрядження.

За яких умов можливий перехід вагітної на полегшені умови праці?

Кодексом законів про працю України чітко передбачено, що вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів. Такий перехід відбувається із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.

Більше того, до вирішення питання про надання вагітній жінці, відповідно до медичного висновку, іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, її повинні звільнити від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні за рахунок підприємства, установи чи організації.

Детальніше читайте за лінком https://bit.ly/3tXPRpG

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

#ПравоваКонсультація


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень