Які профілактичні та протиепідемічні заходи потрібно додержуватися під час проведення свят у травні 2021 року

Дата: 29.04.2021 12:09

Онуфріївське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області щиро вітає Вас зі світлим святом Великодня та ще раз нагадує, що враховуючи подовження карантину на території країни до 30 червня 2021 року (постанова Кабінету міністрів України від 21 квітня 2021 року № 405) з метою недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, необхідно посилити виконання профілактичних та протиепідемічних заходів під час проведення свят у травні 2021 року, а саме:

Органам місцевого самоврядування:

• Звернути увагу на проведення масових (культурних, розважальних, соціальних та інших) заходів за умови участі не більше однієї особи на 4 м2. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів до 50 % місць у кожному окремому залі.

Керівництву церков, релігійних організацій:

• За можливості проводити богослужіння у форматі «онлайн», дистанційно.
  • Збільшити кількість служб благословення (освячення) великодніх кошиків і зменшити їхню тривалість по часу.
  • Зафіксувати вхідні двері на територію і в приміщеннях церков у відкритому стані, щоб забезпечити циркуляцію повітря всередині приміщення.
  • Встановити обмеження на відвідування служби особами похилого віку, дітьми, всіма членами родини тощо перед благословенням всередині храмів.
  • Забезпечити дотримання дистанції між вірянами на вулиці не менше 1,5 м.

Вірянам:

• відвідувати обряд благословення і освячення їжі лише одній людині від домогосподарства, без сімейних відвідувань,
  • мінімізувати дотики до контактних поверхонь, особам похилого віку та з хронічними захворюваннями
  • утриматися від відвідування храмів і освятити великодній кошик на свіжому повітрі біля церкви.