18 квітня - День пам'яток історії та культури

Дата: 18.04.2021 08:00

18 квітня, у Міжнародний день пам'яток та історичних місць, в Україні щорічно відзначається День пам'яток історії та культури. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Це свято всіх, хто цінує культурну спадщину і пам’ятає історію своїх предків.

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток.

На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебуває 5 об'єктів:

• Київ: Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра;
  • Ансамбль історичного центру Львова;
  • Геодезична дуга Струве;
  • Букові праліси Карпат;
  • Резиденція Буковинських митрополитів.

В Онуфріївській селищній раді на обліку перебуває 337 об’єктів культурної спадщини, із них: пам’яток археології - 239, пам’яток історії - 87, пам’яток архітектури - 10 та одна пам’ятка садово-паркового мистецтва.

Найбільшою популярністю серед гостей селищної громади користується Онуфріївський парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця XІX століття.