Палити листя та сміття - заборонено!

Дата: 14.04.2021 08:18

Випалювання рослинних залишків ( а також побутового сміття ) щороку набуває масштабних розмірів. Зазвичай спалювання такого типу переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, полезахисних лісових смуг, в сільськогосподарських угіддях, вздовж автошляхів, що може призвести до займання побутових споруд, будинків, автотранспорту у селищах, пошкодження ліній електропередач, газопроводів з нищівними наслідками.

Внаслідок широко спектру негативних наслідків підпалів на природне середовище, небезпеки для здоров"я та життя людей, спалювання трави та листя заборонене законодавством України, а також порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Відповідальність за такі порушення є та передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема:

- статтею 77 (частини 1,2 з внесеними змінами) "Порушення вимог пожежної безпеки в лісах" - тягне за собою накладення штрафуна громадян від 1530 грн до 15300 грн і на посадових осіб - від 4590 грн до 30600 грн;
- статтею 77 (1) (частини 1,2 з внесеними змінами) "Самовільне випалювання рослинності або її залишків" - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн до 12240 грн і на посадових осіб - від 15300 грн 30600 грн.
- стаття 82 "Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення" тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб, громадян - суб"єктів підприємницької діяльності - від 850 грн до 1700 грн.

Державна екологічна інспекція Придніпровського округу