Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Регламент дій при використанні пестицидів авіаційним методом

Дата: 23.03.2021 16:45
Кількість переглядів: 417

Фото без опису

Регламент дій при проведенні авіахімобробок

Виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів у сільському господарстві регламентується Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, ДСП 382 – 96, затвердженими наказом МОЗ України від 18.12.1996 року № 382  та  Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСанПіН 8.8.1.2.001-98.

Для авіахімобробок дозволяється використовувати повітряні судна, які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають СЕРТИФІКАТ  на право виконання авіаційно-хімічних робіт.

Заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські і лісові угіддя повинні бути нанесені на карти-схеми землелісокористування. Проекти авіаційно - хімічних робіт мають бути ПОГОДЖЕНІ установами Держпродспоживслужби і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт.

Фото без описуВсі працівники, що зайняті виконанням авіаційно-хімічних робіт,  повинні мати при собі допуск  на право роботи з пестицидами і агрохімікатами, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи.

Вказані  вимоги є обов’язковими для виконання усіма підприємствами незалежно від форм власності. Порушення вимог тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.

При авіаційному методі дозволяється застосовувати тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені до «Переліку препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні».

Замовники авіаційно-хімічних робіт за 3 доби  до початку обробок сповіщають населення та пасічників через засоби масової інформації про місце, час, строки обробок пестицидами, час, на який необхідно ізолювати бджіл.

Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві  здійснюється в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує - 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +220С, на робочій висоті не більше 3 м над полем.

Фото без описуНа відстані  300 м від оброблених ділянок, а також на дорогах, які ведуть до аеродрому,  встановлюють попереджувальні знаки безпеки.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- проводити авіаційні обробки пестицидами посіви сільськогосподарських культур, які розташовані ближче:

а) 5 км від постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водоймищ, джерел водопостачання і місць випасу худоби;

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також посівів с/г культур, які використовуються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт ;Фото без опису

- проводити хімічні обробки садів при наявності у них квітучих рослин, а сільськогосподарські культури - в період цвітіння.

Застосування пестицидів авіаційним методом в будь-якому випадку має бути безпечним для населення та навколишнього природного середовища.

Відповідальність за дотримання вимог санітарних правил і норм при авіаобробках покладається на замовника авіаційних робіт та експлуатанта повітряних суден сільгоспавіації.

Ігнорування вимог проведення авіаційно - хімічних робіт може привести до тяжких наслідків - як для здоров’я населення, так і навколишнього середовища   

При авіаційному застосуванні пестицидів необхідно надавати перевагу таким формам препаратів і методам обробки, які мінімізують забруднення ними навколишнього середовища (гранули, важкі аерозолі, обробка по краю, обробка по діагоналі тощо), а також використанню комбінованих препаратів, що підвищують ефективність обробок при зменшенні норм витрат пестицидів.

Фото без опису Фото без опису

Управління фітосанітарної безпеки
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області
Адреса: м. Кропивницький, вул.Тараса Карпи, 84
тел. (0522) 32-12-21 або 32-12-64
Email: fitokr@ukr.net

Завантажити буклет


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень