Онуфріївська громада

Кіровоградська область, Олександрійський район

Чи можна вивезти дитину за кордон без дозволу на це другого з батьків!!!

Дата: 22.03.2021 12:44
Кількість переглядів: 282

Фото без опису

Часто трапляється так, що суперечки між батьками призводять до ситуації, коли один із них відмовляється видавати іншому дозвіл на вивезення дитини за кордон. А згідно із законодавством України, дітей до 16 років можна вивозити за межі держави лише, якщо обидва з батьків згодні на це. При цьому від мети поїздки вимога закону ніяк не залежить: не має значення, везете ви своє чадо на відпочинок або поправити його здоров'я. Тож, вам необхідно, щоб другий з батьків підтвердив, що він не проти подорожі.

Та все ж законодавством передбачено можливість, коли нотаріальна згода другого з батьків на вивезення дитини за кордон не потрібна:

  • якщо один з батьків позбавлений батьківських прав;
  • якщо дитина виїжджає з матір'ю-одиначкою;
  • якщо другий з батьків помер або пропав без вісті;
  • якщо другий з батьків дитини іноземець або особа без громадянства;
  • якщо другий з батьків ухиляється від сплати аліментів.

До речі, щодо аліментів. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, офіційно звертався до суду, а потім – до виконавчої служби щодо стягнення аліментів на утримання дитини, і боржник так нічого і не сплачує, то, ймовірно, сформувалася заборгованість з аліментів. Якщо вона перевищує розмір аліментів за чотири місяці, то варто звернутися до виконавця і взяти довідку про заборгованість – цього буде достатньо для того, щоб перетнути кордон з дитиною без згоди другого з батьків.

Крім цього, можна також отримати відповідне рішення суду. При цьому це може бути разовий дозвіл на одну поїздку, або ж дозвіл, виданий на певний період. Наприклад, на один рік.

При складанні такої позовної заяви до суду необхідно вказати:

  • мету виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідини родичів);
  • термін перебування дитини за кордоном;
  • місце перебування / проживання дитини за кордоном;
  • факт відмови другого з батьків дати згоду на виїзд дитини з країни.

В Україні мали місце випадки, наприклад, коли мамі давали дозвіл терміном на один рік для перетину кордону з непідконтрольною територією. Мотивували тим, що на непідконтрольною території залишилися бабусі і дідусі, майже всі родичі дитини, і щоб не розлучати її з ними – і було видано такий дозвіл.

Якщо йдеться про недієздатну повнолітню особу, то той із батьків, з ким вона проживає, може звернутися до опікунської ради, яка допоможе встановити фактичне місце проживання дитини та видасть відповідне розпорядження.

З питань, що стосуються захисту прав дітей, слід звертатися до служб у справах дітей, які вивчають певну ситуацію, виносять питання на розгляд дорадчого органу - Комісії з питань захисту прав дитини і подають матеріали органові піки та піклування для прийняття відповідного рішення.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

#ПравоваКонсультація


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень